נזקי גוף

נזקי גוף – חשוב לדעת כי מעידה בשל מדרכה משובשת יכולה להוביל לפיצוי כספי נרחב. יש לבחון כל תאונה ופגיעה גופנית במרחב הפרטי בבית או במרחב הציבורי וברוב המקרים  ניתן לחייב את האחראים על המפגע בפיצוי כספי.

באם עברתם תאונה או סובלים מלקות רפואית כלשהי נגיש בשמכם תביעה מול גופים עירוניים ופרטיים כמו עיריות, מרכזי ספורט ונופש, קניונים ועוד אשר אחראים לנזקים מהם אתם סובלים, ובמקביל נמצה את זכויותיכם מול חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי.

תביעות נזקי גוף

תחום נזקי הגוף הינו תחום רב היקף החולש כמעט על כל תחום בנזיקין. הדבר בא לידי ביטוי החל בתאונות דרכים, נזקי גוף עקב רשלנות של צד ג' (לדוג': נפילת עץ, מעידה ממפגע במדרכה וכו'), נזקי עבודה וכלה בנזקים עקב רשלנות רפואית. חשוב להבין מהם נזקי גוף המזכים בפיצוי, את מי אנו תובעים וכיצד מנהלים תביעה כזו. 

פירוש תביעות נזקי גוף

כאשר נגרמת פגיעה גופנית לעיתים תוצאותיה הם נזקי גוף למינהם, הגורמים לירידה ביכולת התפקודית של האדם ולשינוי בחיי היום יום. במצבים אלו ניתן לתבוע פיצוי כספי בגין אותם נזקים גופניים ואף נפשיים. פיצוי זה מטרתו לנסות להחזיר את המצב לקדמותו עד כמה שרק ניתן. 

מאחר ותביעות נזקי גוף הינן תביעות מורכבות מאוד, המערבות ידע משפטי ורפואי כאחד, יש לפנות לעורך דין בעל ניסיון רב וידע רפואי שידע להסתכל על כל התמונה, על מנת שידע לבנות תיק נכון אסטרטגית שימקסם את הפיצוי הכספי בגין אותה תביעה ספיציפית.

הוכחת תביעות נזקי גוף

בתביעות נזקי גוף חל הכלל "המוציא מחברו עליו הראיה", שפירושו על התובע להוכיח את כל טענותיו. מאחר ובתביעות נזקי גוף עסקינן הרי שאנו נדרשים להגיש חוות דעת רפואית של מומחה בתחום אותו אנו מבקשים להוכיח.

תביעת נזקי גוף תקום או תיפול בשל חוות דעת מתאימה. לחוות דעת רפואית יש חשיבות מכרעת בתביעה והיא זו שתקבע את תוצאות התביעה. על כן יש לדאוג למומחה רפואי שידע לרשום חוות דעת רפואית מקצועית, המאפשרת משפטית מענה להוכחת התביעה ותהווה את אותו הגורם המכריע בכל הליך התביעה.

בניגוד לשאר התביעות, בתביעות של תאונת דרכים, אין אנו נדרשים להוכיח מי אשם בתאונה, אלא רק הוכחת גובה הנזק. במקרה זה ממנה בית המשפט מומחה מטעמו, וראשית ראיה בדבר הסיכוי לנכות מספקת להגשה לבית המשפט. בית המשפט לרוב ממנה מומחה מטעמו דבר המקל על הוצאות התובע והן ביכולתו להוכיח את תביעתו.

עבודה יסודית ומקצועית של עורך דין משפיעה רבות על סיכוי התיק, שכן זו  תסייע לרופא המומחה הממונה לקבל תמונה מלאה על המצב הרפואי של הנפגע ולקבוע שיעור פיצוי הולם.

ייצוג נפגע בנזקי גוף הינה פרקטיקה משפטית מורכבת הכוללת בין היתר מימוש הזכויות בעקבות פציעה עקב תאונת דרכים, פציעה בשל רשלנות של רשות מקומית, תאונת עבודה, טיפול רפואי לוקה רשלני ועוד. גובה הפיצוי המגיע לנפגע נגזר ראשית דבר מאחוזי הנכות שיקבעו לו וזאת בניגוד לנזקי רכוש.

יתרון בפניה למשרדנו

עורך דין לנזקי גוף עשוי בסבירות גבוהה לחזק באופן משמעותי את הסיכוי לקבלת פיצוי והגדלתו. העברת הטיפול וליווי צמוד של עורך דין נזקי גוף, מקצועי ובעל ניסיון, יחסוך בירוקרטיה מיותרת, ימקד את התביעה אל מול חברת הביטוח או המזיק, כך שהזכויות המגיעות לא יפגעו. ובמילים אחרות עורך דין תביעות נזקי גוף מנוסה נותן יתרון משמעותי אל מול חברת הביטוח שברוב המקרים חזקה יותר ומנקה את עמימות המזיק אליו יש לפנות.

לשיחת ייעוץ ראשוני חייגו: 055-5521766